ANNE BABA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ
Anasayfa> Haberler> ANNE BABA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ
Etkinlik Takvimine Dön

Birini Üniversitesi Egitim Fakültesi Bölüm  Başkanı Sayın Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu velilerimize 'Ebeveyn Tutumlari' hakkında seminer verdi. 

Sayın hocamiz velilerimize öncelikle 

1.Eşitlikçi -Demokratik tutum
2.Aşırı Koroyucu -Mudahaleci tutum
3. Aşırı Otoriter- Baskıcı Tutum
4.Reddedici Tutum
5.İlgisiz Tutarsız Tutumdan Bahsetti.


Ozellikle icinde bulunduğumuz dönemde çalışan annelerin cocuklarina gereken zamanı ayıramadıklarini düşündükleri Çocuk merkezli (pervane ebeveynlik) bir yönetime gittiklerini ve çocuklara gereken sorumlulukları vermedikleri için gençlerin gereken gelişimini sağlayamadıklarını belirtti.
Velilerden gelen soruları Cevaplayan Sayın Kulaksızoğlu  'Z' yani son genclik üzerinde konuşurken özelikle zamanı ve parayı iyi kullanmayı gerektigi öğretilmeli ve gençlerin ekran bağımlılıkları küçük yaşta engellememişse sonrasında bunun çokta mümkün olmadığını  belirtti.
Bu güzel ve verimli Seminer için Birunu Üniversitesinden Sayın hocamız Prof. Dr. Adnan KULAKSIZOĞLU 'na çok teşekkür ederiz.


Diğer Haberler
ARAŞTIRMACI TARİHÇİ ERBAY AYDIN İLE SÖYLEŞİ

ARAŞTIRMACI TARİHÇİ ERBAY AYDIN İLE SÖYLEŞİ

İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi'nde Kariyer Müdürü olarak görev yapmakta olan araştırmacı tarihçi Erbay Aydın hocamız ile Anadolu / Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Erdem Gölbahar'ın moderatörlüğünde...
Devamı Oku
MAVİGÜN'DE 2020 YKS BAŞARISI

MAVİGÜN'DE 2020 YKS BAŞARISI

MAVİGÜN TYT TÜRKİYE 108.si Y-SAY TÜRKİYE 322.si
Devamı Oku
Mavigün'de YENİ DÖNEM

Mavigün'de YENİ DÖNEM

Mavigün'de YENİ DÖNEM
Devamı Oku

YUKARI