ANNE BABA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ
Anasayfa> Haberler> ANNE BABA EĞİTİMİ SEMİNERLERİ
Etkinlik Takvimine Dön

Birini Üniversitesi Egitim Fakültesi Bölüm  Başkanı Sayın Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu velilerimize 'Ebeveyn Tutumlari' hakkında seminer verdi. 

Sayın hocamiz velilerimize öncelikle 

1.Eşitlikçi -Demokratik tutum
2.Aşırı Koroyucu -Mudahaleci tutum
3. Aşırı Otoriter- Baskıcı Tutum
4.Reddedici Tutum
5.İlgisiz Tutarsız Tutumdan Bahsetti.


Ozellikle icinde bulunduğumuz dönemde çalışan annelerin cocuklarina gereken zamanı ayıramadıklarini düşündükleri Çocuk merkezli (pervane ebeveynlik) bir yönetime gittiklerini ve çocuklara gereken sorumlulukları vermedikleri için gençlerin gereken gelişimini sağlayamadıklarını belirtti.
Velilerden gelen soruları Cevaplayan Sayın Kulaksızoğlu  'Z' yani son genclik üzerinde konuşurken özelikle zamanı ve parayı iyi kullanmayı gerektigi öğretilmeli ve gençlerin ekran bağımlılıkları küçük yaşta engellememişse sonrasında bunun çokta mümkün olmadığını  belirtti.
Bu güzel ve verimli Seminer için Birunu Üniversitesinden Sayın hocamız Prof. Dr. Adnan KULAKSIZOĞLU 'na çok teşekkür ederiz.


Diğer Haberler
MAVİGÜN KAPADOKYA'DA

MAVİGÜN KAPADOKYA'DA

Mavigün,  toprakları Hacı Bektâş Velî’nin manevi iklimiyle sulanmış Nevşehir- Ürgüp'te. Mavigün ailesi olarak peri bacalarının yer aldığı Nevşehir ve Aksaray illerindeki doğa gezimize 13 Mayıs Cuma...
Devamı Oku
YETİM MESELESİNİ ANLAMAK

YETİM MESELESİNİ ANLAMAK

Mavigün Koleji Kültür Merkezi'nde İHH İstanbul Teşkilatı Yetim Sorumlusu Yasin Çimen ile söyleşi gerçekleştirdik. Hem İHH'nın dünyanın çeşitli yerlerindeki faliyetlerini hemde Yasin Çimen'in kişisel t...
Devamı Oku
BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Lise öğrencimiz Sümeyye Kavak Sinop'ta düzenlenen Okullararası Karate Bölge Şampiyonasında, kendi kilosunda 3.olmuştur. Başarılarından dolayı kendisi tebrik ederiz.
Devamı Oku

YUKARI